Aktuality

Sedmým letošním závodem mistrovství světa (série WTCS) vyvrcholily v Abú Dhabí boje o světové tituly v olympijském triatlonu. Mezi triatlonisty do 23 let vybojoval Filip Tlamka 21. místo a Alžběta Hrušková 33. místo.

Daviesová (GBR) a Lukáš Kočár (CZE) vyhráli u jezera Molveno v italském Trentinu finále seriálu XTERRA Short Track 2022 za krásného dne s modrou oblohou, když dosáhli vítězných časů 38:28 a 33:15.

Na výborné výsledky dosáhli čeští triatlonisté na Mistrovství světa akademiků, které se konalo 9. a 10. září v brazilském Maceiu. Štěrbová byla šestá a Hrušková jen těsně nedosáhla na elitní desítku.

Ve slovenském Šamoríně se od 18. do 21. srpna uskutečnilo multisportovní mistrovství světa organizace World Triathlon. Při šampionátu v dlouhém triatlonu vybojoval Lukáš Kočař 12. místo.

Stovky diváků obsypaly celou trať Short tracku (2x0,2 km plavání -  4x1,9 km na biku - 2x1,2 km běhu) a drtivá většina z nich hnala do boje s největší světovou konkurencí nejlepšího českého terénního triatlonistu Lukáše Kočaře.