Aktuality

Závodnice BRNO TRIATLON TEAMu ovládly MČR v olympijském triatlonu v Příbrami

sobota 2. července 2022

Michaela Štěrbová vbíhala do prvního depa s náskokem 80 vteřin na Alžbětu Hruškovou. Své reprezentační kolegyni se pak vzdalovala i při cyklistice, kterou zvládla o pět minut rychleji. V běhu už si pak Štěrbová svůj náskok pohlídala a zvítězila v čase 2:13:39.

„Vzhledem k tomu, že se v běhu necítím tolik sebejistá, tak jsem potřebovala zabrat od začátku. Proto jsem chtěla jít hned od začátku na maximum, aby se mi Bety nemohla držet v nohách, a pak ten náskok ještě navýšit na kole. V běhu už jsem pak nešla do maxima, abych trochu šetřila nohy,“ řekla ke své taktice.

Štěrbová se přitom triatlonu věnuje teprve rok – svou závodní premiéru prožila přesně před rokem právě v Příbrami. „Doufala jsem, že se mi povede titul získat, protože jsem za ten rok odvedla velký kus práce. Jsem ráda, že se mi to podařilo zúročit,“ usmívala se v cíli.

Druhé místo patří Alžbětě Hruškové, obhájkyně prvenství ztratila 9 minut a 35 vteřin. Bronzovou medaili si z Příbrami odváží Adriana Horňová, která tak podtrhla triumf Brno Triatlon Teamu, jehož závodnice obsadily kompletní stupně vítězů.

Mezi muži vybojoval Filip Tlamka 4. místo.

Zpět